Nachádzate sa tu

Congo Natty ft. Congo Dubz & Iron Dread

Späť na program
piatok, 25. august 2017
01:30 - 03:00
09.02.2017 / 10:45

Congo Natty ft. Congo Dubz & Iron Dread

Svojou nezabudnuteľnou show príde desiate jubileum Uprisingu osláviť aj priekopník ragga-jungle hudby, legendárny londýnsky producent a spevák Rebel MC, zakladateľ hudobnej rodiny Congo Natty. Tá príde do Bratislavy v zložení Rebel McCongo Dubz a Iron Dread (známa aj ako Phoebe) a spoločne naservírujú jungle, reggae a dub v jeho originálnej podobe, ako ho poznáme už takmer 25 rokov. Tvorca hitov ako "Get Ready", "Jungle Revolution", "Notorious" či "UK All Stars" tvrdí, že aj keď mnohí umelci sa hudbou živia, jeho poslaním je hudbou žiť a venuje jej celý svoj čas.

Umelec, známy aj pod pseudonymami Conquering Lion, Blackstar, Lion of Judah alebo Ras Project sa na hudobnú scénu dostal v 80. rokoch, kedy založil s kamarátmi pop-rapovú formáciu Double Trouble. Stačilo prvých pár hitov, ktoré sa umiestnili aj v britských rebríčkoch, a meno Rebel MC sa začalo skloňovať čoraz častejšie aj v národnej televízii. Už jeho druhý album "Black Meaning Good" sa stal prelomovým nielen pre britskú scénu, keď sa na ňom kombináciou techna 90. rokov s basovými linkami dubovej hudby zrodil prvotný jungle. Hudbu legendárnych spevákov ako Dennis Brown, Barrington Levy či Tenor Fly pretvoril do modernej tanečnej a dovtedy ešte neznámej hudby. Tak ich tvorbu predstavil úplne novej komunite poslucháčov prostredníctvom prelomových piesní "Tribal Bass" či "The Wickedest Sound".

Postupom času sa Rebel MC stále viac hudobne sústredil na rastafariánsku nôtu, založil viacero hudobných labelov, a v 94-tom odštartoval hitom roka "Code Red" jungle movement Británie, ktorú ohromil svojimi mnohými remixami a releasmi. Dnes má tento vážený producent vo svojom repertoári nespočet vydaných platní, singlov a albumov, posledný z roku 2013, "Jungle Revolution".