Nachádzate sa tu

Irie Révoltés

Späť na program
sobota, 26. august 2017
23:35 - 01:00

Irie Révoltés

V lete nás čaká veľké jubileum. Festival Uprising oslavuje 10 rokov a my pre vás na 25. a 26. augusta pripravujeme nezabudnuteľnú oslavu. Prvou hviezdou jubilejného Uprisingu 2017 je energická nemecká formácia Irié Révoltés.

Kultová kapela z Heidelbergu však pred koncom roka šokovala všetkých svojich fanúšikov. Koncert Irie Révoltés na Uprisingu bude ich posledným vystúpením na Slovensku v ich šestnásťročnej kariére. Po 5 albumoch a stovkách koncertov sa rozhodli ukončiť svoju existenciu a samostatne sa venovať svojim novým projektom. Prídite povedať svoje posledné “IRIEvoir” jednej z najobľúbenejších kapiel za celú históriu Uprisingu.

V tvorbe Irie Révoltés sa prelína reggae, hip-hop, dancehall, ska i punk a okrem nemčiny spievajú aj po francúzsky, po anglicky a po španielsky. V skladbách ostro vystupujú proti diskriminácii, sexizmu, šovinizmu či rasizmu. Členovia kapely sa aktívne podieľajú na pomoci ľudom v núdzi. Spolupracujú napríklad na projekte Viva con Agua, ktorý podporuje výstavbu čističiek vody v Etiópii. Propagujú projekt “Respekt!”, pomáhali postihnutým ľuďom v Senegale a do týchto aktivít pravidelne zapájajú priamo v uliciach aj svojich fanúšikov.

Desiaty ročník festivalu Uprising sa uskutoční 25. a 26. augusta 2017 v Bratislave a už prvé meno naznačuje, že pôjde o pompézne oslavy nášho jubilea. Lístky na Uprising 2017 sú už v predaji a zoženiete ich v sieti Ticketportal. V ponuke sú aj VIP vstupenky, s ktorými máte popri množstve výhod aj možnosť osobne sa stretnúť s vybranými headlinermi festivalu.