Nachádzate sa tu

Macka B & Roots Ragga Band

Späť na program
sobota, 26. august 2017
17:30
09.02.2017 / 09:50

Macka B & Roots Ragga Band

Lyrický virtuóz a jeden z najvýznamnejších britských reggae a dancehall spevákov, Macka B, prichádza so svojou kapelou Roots Ragga Band na oslavy jubilea festivalu Uprising. Tento bojovník za ľudské práva a neúnavný aktivista má za sebou vyše 30-ročnú kariéru, počas ktorej vydáva stále nové piesne oslovujúce široké reggae publikum. Skromný a večne optimistický syn jamajských rodičov začal svoju hudobnú cestu pri koreňoch reggae, ktorým vo viacerých piesniach vzdáva hold, ako napríklad "Everybody Loves Bob Marley",  či novinka "Legendary Reggae Icon", kde menoval všetky žijúce legendy reggae hudby.

O hudbu sa začal zaujímať vo veľmi mladom veku, kedy ho upútal veľký soundsystém Lord Barley, ktorý každý večer hrával na dvore vedľa jeho domu. Školské časy strávil hrou na husle, pôsobením v školskom zbore a domácim štúdiom reggae, vďaka ktorému spoznal hviezdy ako Burning Spears, Bob Marley, Peter Tosh či Count Ossie. Takto vyzbrojený vydal ako 20-ročný svoj prvý album "Sign of the Times" pod labelom Ariwa, ktorý patrí váženému producentovi Mad Professorovi. Jeho debut sa ujal viac než dobre a dostal sa až na vrchol rebríčka. Rok na to nasledovali rovnako úspešné "We’ve Had Enough" a "Looks Are Deceiving". Dokopy vydal 23 skvelých albumov, posledný "Never Played a 45" v roku 2015.

Od roku 1980 precestoval takmer celý svet, pričom sprevádzal hviezdy ako sú U-Roy, The Wailers, Lee Perry či Burning Spear. Tiež sa stal prvým reggae spevákom, ktorý koncertoval v bývalej Juhoslávii.  Macka B je taktiež zástancom zdravého životného štýlu, nasleduje jamajskú ital stravu a je vegánom, v roku 2012 sa stal patrónom Vegan Society, najstaršej vegánskej komunity na svete.