UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Bush Chemists

Bush Chemists

24.08.2018 23:00 - 00:30
Dub Club
Uprising Festival 2018

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Bush Chemists, partička britských dub nadšencov, tento rok slávi svoje 25-ročné pôsobenie. Z prvotne vedľajšieho projektu sa však za roky stali renomovanými a vyhľadávanými producentmi s niekoľkými vlastnými vydavateľstvami. Ich bohatá hudobná produkcia ponúka dub všetkých chutí, ktorý tvoria kombináciami rôznych techník, hudobných nástrojov a vokálov skúsených toasterov, hlavne od Culture Freeman. Ich tvorba má základ v jamajskej soundsystémovej kultúre, ktorá ich začiatkom 90. rokov ohúrila prostredníctvom produkcií King Tubby-ho, Lee ‚Scratch‘ Perry-ho, Mad Professora alebo Abashanti. Tú svojsky poňali, experimentovali s ňou a remixovali ju, až kým spolu s ostatnými producentmi, ktorých inšpirovali, ako Iration Steppas, Amagedeon či Disciples, vytvorili druhú generáciu dubu, elektronickejšiu, s hlbokými a drsnejšími bassmi.

Soundsystém Bush Chemists vedie Dougie Conscious, zakladateľ labelu a štúdia Conscious Sounds, ktorého dopĺňa Paul Davey. Od svojich začiatkov sa dub neustále vyvíjal a menil, avšak veteráni Bush Chemists si viac-menej stále zakladajú na roots reggae a dube. Že napriek moderne nezabúdajú na rastafariánstvo a tradičné prvky a vokály, predviedli na ich poslednom albume Raw Raw Dub. Na Uprising prídu predstaviť nielen svojich sedem albumov, ale v prvom rade ich conscious (uvedomelý) dub.