UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/KattyGyal Kenta

KattyGyal Kenta

25.08.2018 18:30
Dub Club
Uprising Festival 2018

Networks


Add to Favorite

My Favorites

KattyGyal Kenta je česká reggae/dub speváčka s nezameniteľnou farbou hlasu, ktorá sa na pódiách objavuje už vyše 11 rokov. Pôvodne raperke s historicky prvým ženským rapovým albumom v Česku a frontmanke kapely SilesiJah All Stars učarovali pred siedmymi rokmi karibské rytmy, ktorým sa venujem dodnes. So svojou kapelou dokonca dosiahla druhé miesto v súťaži European Reggae Contest 2011. Na konte má mnoho úspešných spoluprác a piesní ako „Spongebob“, „Time Killa“, „Poor Boy“, „Tym Rytmem“ a „Warrior Reggae“ s Mikaelom.

Dnes ako sólo speváčka vydáva debutový reggae album v produkcii viacerých európskych producentov, zahŕňajúci pestrú paletu jeho subžánrov ako prevahujúce steppa dub a digital či rocksteady a new roots. Rok 2017 bol pre Kentu rokom životných zmien, čo sa dotklo aj jej tvorby. Začala sa objavovať ako MC na sound systémových parties doma aj v zahraničí. Z albumu „Invisible Roots“ nedávno vydala eponymný pilotný singel, po boku ktorého nám predstaví celú svoju novú tvorbu.