[clock]
JAH9

JAH9

Jamajská speváčka a aktivistka sa na Uprisingu predstaví v slovenskej premiére

Svet reggae music je prevažne doménou mužov a my sme vždy radi, keď môžeme dať priestor aj opačnému pohlaviu. Na Uprising 2014 má tento rok namierené aj Jah9, najvýraznejšia novodobá predstaviteľka tzv. New Roots. Na Jamajke je okrem svojich muzikantských kvalít obdivovaná aj za svoju krásu, a mnohí ju označujú za najkrajšiu ženskú reggae protagonistku. Zoznámte sa.

Read more...
 
SHAGGY

SHAGGY

Očakávaným headlinerom siedmeho ročníka festivalu Uprising bude Shaggy

Uprising dnes ohlasuje najväčšiu hviezdu v doterajšej histórií festivalu. Na Zlaté piesky príde Shaggy, celosvetovo uznávaný jamajský hitmaker. Stáva sa tak zlatým klincom programu, ktorý k dnešnému dňu tvoria legendy jamajskej hudby Jimmy Cliff  The Skatalites,  bermudský reggae hitmaker Collie Buddz, či energická anglická kapela Gentleman’s Dub Club. Na siedmom ročníku Uprisingu sa môžeme tešiť na rôznorodú zmes vystúpení a umelcov, všadeprítomnú pozitívnu energiu a neopakovateľnú atmosféru.

Read more...
 
ADDIS PABLO & SUNS OF DUB

ADDIS PABLO & SUNS OF DUB

Budúcnosť jamajskej Dub music

Svieži vánok v jamajskom hudobnom priemysle prinášajú Addis Pablo a Ras Jammy so svojím projektom Suns Of Dub. Ako nová generácia Rockers International udržujú na žive jeden z posledných vinyl shopov v Kingstone, ktorý bol založený v roku 1979. Produkcia Suns of Dub je zmesou žánrov ako Dub, Dubstep, Drum & Bass, EDM a rôznych odvetví Bass music. Do povedomia širšej verejnosti sa rovnako ako ich kolega Chronixx dostali vďaka mixtapu, ktorý im v decembri 2013 vydali Major Lazer.

Read more...
 
DUB INC V MÁJI V BRATISLAVE
DUB INC

Paradise Tour má plánovanú zastávku aj na Slovensku

Do hlavného mesta príde v rámci svojej Paradise Tour jedna z najpopulárnejších skupín festivalu Uprising, francúzski Dub Incorporation. V Ateléri Babylon nás 9.mája čaká množstvo energie a veľká oslava života a hudby. Ako predskokan vystúpi obľúbená domáca kapela Medial Banana.

Dub Inc patrí k najžiadanejším kapelám zo všetkých ročníkov Uprisingu. V máji prídu do Bratislavy predstaviť svoj nový album Paradise, ktorý je recenzentmi hodnotený ako jeden z ich najlepších. Nová doska je ako zvyčajne naspievaná vo francúzštine, angličtine a arabčine a mieša reggae, dancehall, dub, ska a hiphop s vplyvmi arabskej a africkej hudby. Vo Francúzsku sú dlhoročne absolútnou špičkou vo svojom žánri, vypredávajú koncerty a na významných reggae festivaloch právom obsadzujú headlinerské pozície. Ich vystúpenia sú nabité pozitívnou energiou, skupina výborne komunikuje s fanúšikmi a nenechá bez pohybu ani jedného diváka. Dub Inc je bezpochyby ten typ kapely, ktorú nikomu nestačí vidieť iba raz.

Read more...
 
LION D & BIZZARRI SOUND

LION D

Vychádzajúca star európskej reggae scény

Na Uprisingu popri svetových reggae ikonách pravidelne predstavujeme aj interpretov, na ktorých sa oplatí upriamiť pozornosť. Presne takým umelcom je aj Lion D, nový prírastok v programe Uprising 2014. Lion D, talentovaný spevák, rodák z Veľkej Británie, vyrastal v Taliansku a patrí k výrazným rastúcim hviezdam nielen európskej reggae scény. Jeho chytľavé melódie a uvedomelé texty si okrem poslucháčov podmanili aj mnohých DJs, rádiá a producentov naprieč Európou a USA. Jeho jedinečný hlas, štýl a energia počas vystúpení dokazujú, že Lion D má skutočný talent a, že o ňom ešte bude veľa počuť. V týchto dňoch pilne pracuje na svojom novom albume, ktorý nahráva v jamajskom Kingstone a produkuje ho reggae superstar Alborosie.

Read more...
 
THE SKATALITES

THE SKATALITES

50. výročie legendárnej kapely oslávime na Uprisingu

Existujú kapely, ktorých sa nikdy nenabažíme a vždy ich na našom festivale radi uvidíme. Do zoznamu vystupujúcich na Uprisingu 2014 sa dnes zapisuje ďaľšia jamajská legenda a kultová formácia, The Skatalites.

The Skatalites, jamajská obdoba kubánskeho Buena Vista Social Club, sa po 5 rokoch vracajú na Slovensko, aby s nami oslávili 50. výročie svojho vzniku. Táto pozoruhodná kapela sa začala formovať v 50-tych rokoch minulého storočia. Na jar ‘64 vydali svoj debutový album pod názvom Ska Authentic, vďaka ktorému boli korunovaní za zakladateľov nového hudobného štýlu - Ska.

Read more...
 
GENTLEMAN'S DUB CLUB

GENTLEMAN'S DUB CLUB

Energetic dub flavoured with ska and electronica

Line-up of Uprising 2014 is growing and we are glad to add another interesting band today. Gentleman’s Dub Club, one of the most energetic and exhilarating live shows to emerge from the UK bass music scene. This 9-piece band was formed in 2006 in the basement of number 44 Headingley Lane, Leeds. They deliver the rhythm explosion of dub, ska, reggae and dubstep with horns section and tight vocals. Legendary David Rodigan said:“When I talk about energy, commitment, vibes and excitement – you haven’t seen anything until you’ve seen Gentleman’s Dub Club”. We definitely agree and look forward to hear the new album FOURtyFOUR live, together with one of their biggest anthems "High Grade".

Read more...
 
COLLIE BUDDZ

From Bermuda to Uprising 2014

We are pleased to announce another musician that will perform at the seventh edition of Uprising this year. After the Jamaican legend Jimmy Cliff, a younger artist from a much smaller island will come and enhance the program. Straight from the Bermudas, an isolated island in the Atlantic, the reggae star Collie Buddz is to arrive.


Collie Buddz (own name Collin Harper), belongs to one of the most prominent reggae artists in the past years. With the debut album from 2007, Collie Buddz topped the Billboard Reggae Chart and headed to first places on music charts all over the world, from Japan through Germany to the Americas. The first hit “Come Around” became an instant anthem and was remixed by artists such as Busta Rhymes, G-Unit, Shaggy and Cypress Hill. The tunes “Tomorrow’s Another Day”, “Blind To You”, and “Mamacita” followed, placing Collie Buddz amongst the most influential white reggae musicians in the world. His unique mix of genres of hip-hop, soca and dancehall, the influence of modern roots reggae (New Roots) always being present, has captured fans all over the world and his hits can be heard at sunny beaches or parties in clubs.

Read more...
 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 1 of 39