Nachádzate sa tu

Info

Základné info

25.-26.8. 2017
Bratislava, Slovakia
OTVÁRACIE HODINY AREÁLU:
25.8. piatok 12:00 - 05:00
26.8. sobota 10:30 - 05:00


Festivalový areál je otvorený v následujúcich časových intervaloch: v piatok 25.8. od 12:00 do 05:00 a v sobotu od 10:30 do 06:00. Po skončení hudobnej produkcie každého dňa sa festivalový areál uzavrie, kedy budú návštevníci požiadaní o jeho opustenie. V nedeľu ráno 27.8. o 05:00 sa festival oficiálne končí. Počas festivalu môžu návštevníci s platnou páskou (náramkom) otvorený areál kedykoľvek opustiť a opäť sa vrátiť bez obmedzenia. Festivalový identifikačný náramok je neprenosný a počas festivalu si ho odporúčame nedávať z ruky dole, pretože pri jeho poškodení sa nemusíte dostať späť do festivalového areálu.
 
Pri vstupe a na ďalších miestach obdržia návštevníci letáčiky s mapkou areálu a časovým line-upom. Neďaleko bude postavený Uprising stánok, kde sa dozviete potrebné informácie alebo zakúpite reklamné predmety Uprising. V areáli bude k dispozícii záchranná služba a hasičská hliadka - ich pozíciu si naštudujte na mapke. 

Mapa: 

Mapa

Festival map 2017 coming soon!

 

 

 

Doprava: 

Doprava

Električky

Na Zlaté piesky chodí električkový spoj č. 4 (link)

  • Z Hlavnej stanice

Autobusy 61, 74 a trolejbus 201 na zástavku Trnavské mýto, odtiaľ autobusom číslo 53 na Zlaté Piesky.

  • Zo železničnej stanice Petržalka

Autobus 59 na zástavku Rybničná, prestúpiť na autobus 65, a ním na zástavku Zlaté Piesky.

  • Z autobusovej stanice Mlynské nivy

Autobus 78 na zástavku Bajkalská, odtiaľ autobusom číslo 53 na Zlaté Piesky

Zo Zlatých Pieskov chodí nočný spoj N53: 23:36, 00:06, 01:06, 02:06, 03:06, 04:06

 

Nočné spoje

Posilnené nočné/ranné spoje zo Zlatých pieskov, označený autobus s ceduľou Uprising : 

27.08. (sobota) : 03:00, 03:30, 04:00, 04:30, 05:00

28.08. (nedeľa) : 03:00, 03:30, 04:00, 04:30, 05:00

trasa : Zlaté piesky - medzizastávka Trnavské mýto - Hlavná stanica

 

UBER

Promokód pre nových užívateľov: UPRISING (cesta v hodnote do 10€ zadarmo)

Promokód pre existujúcich užívateľov: UPRISING20 (zľava 20% na dve jazdy začínajúce alebo končiace v oblasti festivalu)

 

Vlaky

Vašim cieľom je Hlavná stanica v Bratislave.

 

Auto

  • z Trenčína/ Žiliny: diaľnica D1/E75, smer Bratislava- Rača/Zlaté Piesky/ FINISH!
  • z Viedne: diaľnica D4/E58, zíďte zjazdom na D2/E58/E65/E75 smerom na Žilina/ Brno/ Bratislava, zíďte zjazdom na D1/E58/E75 smerom na Komárno/ Bratislava- Centrum, zíďte zjazdom 61 na Bratislava-Centrum/Bratislava-Prievoz/63, mierne doprava na 61/Bajkalská, odbočte doprava na Trnavská cesta, pokračujte po Rožňavská, mierne doprava smerom na Zlaté piesky odbočte doľava smerom na Zlaté piesky, odbočte doprava na Zlaté piesky, FINISH!
  • z Brna/ Prahy: D2/E65, zíďte zjazdom na Lamačská cesta, na rázcestí sa držte vpravo, pokračujte na Lamačská cesta a zaraďte sa na Lamačská cesta, pokračujte po Brnianska, pokračujte po Pražská, zamierte mierne doľava a zostaňte na Pražská, odbočte doľava na Šancová, pokračujte po Trnavská cesta, pokračujte po Rožňavská, mierne doprava smerom na Zlaté piesky, odbočte doľava smerom na Zlaté piesky, odbočte doprava na Zlaté piesky, FINISH!
Parkovanie: 

Parkovanie

Pred festivalovým areálom sa nachádza parkovisko s kapacitou cca 1200 automobilov. Po naplnení kapacity je možné využiť parkovisko pri neďalekom nákupnom centre Shopping Palace.

Parkovanie v areáli Interkempu NIE JE MOŽNÉ. Ubytovaní hostia majú parkovanie 1 automobilu na chatku v cene ubytovania. 
Do CAMP B (pri parkovisku) je možný aj vstup s autom! 

Ďakujeme za pochopenie.

Cenník parkovania:
DátumCena
od stredy 23.8. / štvrtku 24.8. 
od piatku 25.8. 
od soboty 26.8. 

 

 

 

 

 

 

 

Camping a ubytovanie: 

Camping a ubytovanie

Stanovanie je možné v 3 kempoch priamo pri mieste konania festivalu v areáli Zlatých pieskov. Stanové mesto je rozdelené na Intercamp – CAMP A, kde majú autá vstup zakázaný, CAMP B, kde okrem stanujúcich majú prístup aj autá a na novú TENT INN súkromnú stanovaciu zónu.

CAMP A disponuje umyvárkami, sprchami s teplou vodou a splachovacími sociálnymi zariadeniami.
CAMP B bude disponovať mobilnými sociálnymi zariadeniami a sprchami.
TENT INN zahŕňa nonstop strážený camping s luxusnou private plážou.

Návštevník dostane pri príchode do daného kempu identifikačný náramok, ktorý ho oprávňuje stanovať v areáli kempu počas festivalu. 

HOTEL TENT INN

Uži si Uprising s extra komfortom a službami. Stanový hotel Tent Inn prináša kempovanie bez starostí o balenie, nosenie, stavanie stanu či hľadanie ideálneho miesta. 
V oplotenom a stráženom areáli iba kúsok od festivalu ťa bude čakať postavený stan pre 2 osoby s 2 karimatkami a 2 dekami. Stanový hotel má vlastnú recepciu s ochotným personálom, ktorý ťa včas zobudí na obľúbený koncert alebo pomôže lokalizovať tvoj stan. Súčasťou Hotela Tent Inn na Uprisingu sú aj vlastné sprchy a toalety.

 

Cena: 35 EUR (1 stan / 2 osoby / 2 noci)  > REZERVUJ TU <

 

Majitelia kempov A a B určili nasledovné ceny:

Cenník stanovania (1 osoba):

od stredy 23.8. 
od štvrtku 24.8. 
od piatku 25.8. 
od soboty 26.8. 

 

 

 

 

V areáli kempu (CAMP A) sa nachádza prírodné kúpalisko, tobogán, minigolf, stolný tenis, plážový volejbal, street basket, biliard a detské ihrisko. Pre milovníkov vodných športov je tupožičovňa člnov, vodné lyžovanie a wakeboardový vlek.

  •  Za stanovanie sa bude platiť na recepcii Intercampu (Camp A) a na recepcii Camp B.
  • Každý návštevník dostane identifikačný náramok, ktorý ho oprávňuje stanovať v areáli kempu (A alebo B) počas festivalu

CAMP A, CAMP B ako aj parkovanie v okolí festivalu nie je v našej réžii, ale snažíme sa od majiteľov pre vás vybaviť čo najnižšie ceny a v rámci našich možností aj prispieť k bezpečnosti. Každoročne sa na festivale objavuje veľké množstvo krádeží, ktorým bohužial nevieme úplne zabrániť. Prosíme vás, aby ste aj vy pomohli obmedziť krádeže, ktoré veľmi vedia znepríjemniť zážitok z festivalu. Nedajme zlodejom šancu!

Odporúčame našim návštevníkom, aby si nebrali nepotrebné cennosti na festival. Predídete tak ich potenciálnemu odcudzeniu. Cenné veci si noste pri sebe, alebo si ich odložte v našich dvoch úschovniach, ktoré môžete zadarmo využívať počas festivalu. Jedna úschovňa sa bude nachádzať pred hlavným vchodom a druhá bude viditeľne označená v Campe A. Taktiež vás žiadame, aby ste nahlásili podozrivú osobu polícii, ak by ste boli svedkami krádeže.

Možnosť ubytovania v apartmánoch a bugalovoch s vlastnou kuchyňou, sprchou a sociálnym zariadením príp.v turistických chatkách. Viac informácii na www.intercamp.sk

Hygiena: 

Hygiena

V areáli festivalu sa budú nachádzať chemické aj splachovacie záchody, ktoré budú pravidelne čistené. V stanovom mestečku (kempingu) sa nachádzajú umyvárky, sprchy s teplou vodou a splachovacie sociálne zariadenia. V celom areáli sa nachádza niekoľko zdrojov pitnej vody (vyznačené na festivalovej mapke).

Zákazy: 

Zákazy

Na festival je zakázané vnášať sklenené nádoby, plechovky, dáždniky a iné nebezpečné predmety, toxické a omamné latky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu. Ďalej je zakázané fotografovanie / výnimkou sú osobné digitálne fotoaparáty a telefóny (viď sekciu Foto & Video) / a zhotovovanie audio-video záznamov v priebehu akcie. Strážna služba môže prevádzať osobné prehliadky pri vstupe do areálu.

Foto a video: 

Foto a video

Fotografovanie koncertov či divadelných predstavení je povolené výlučne len akreditovaným fotografom a v areáli platí absolútny zákaz neakreditovaného fotografovania. Tolerované sú neprofesionálne automatické fotoaparáty, v blízkosti pódií je zakázané používať fotoaparáty s bleskom. Každý návštevník súhlasí s tým, aby fotografie alebo iný záznam jeho osoby z festivalu boli použité v akejkoľvek technickej úprave pre promovanie festivalu v budúcnosti. Natáčanie na video, resp. iný formát (film, DV , DV Cam, Beta...) je zakázané v priestoroch celého festivalu – okrem akreditovaných filmových štábov.

Jedlo a pitie: 

Jedlo a pitie

Do areálu nebude možné priniesť si alkoholické a nealkoholické nápoje v sklenených flašiach a ani v plechovkách. Na festivale je zabezpečený dostatočný počet stánkov s občerstvením, a to s kompletným sortimentom jedál (aj vegetariánskych a vegánskych) a nápojov. Budú rozmiestnené v niekoľkých gastro zónach. Z tohto dôvodu nie je nutné, aby si návštevníci nosili vlastné občerstvenie.

Na festivale sa používajú vratné poháre na všetky čapované nápoje. Záloha za pohár je v hodnote 2€. Použité poháre sa dajú vymeniť pri kúpe ďalšieho nápoja, alebo odovzdať na zberných miestach, ktoré budú umiestnené pri každom nápojovom centre. Tam dostane každý návštevník za použitý pohár 2€ späť. Použité poháre sa nebudú čistiť na festivale. Pôjdu do špeciálnej linky na to určenej.

Drogy: 

Drogy

Drogy sú na festivale zakázané. Ich predaj a konzumácia sú ilegálne a upozorňujeme na to, že situáciu bude monitorovať polícia.

Kúpanie: 

Kúpanie

Kúpanie na vlastnú zodpovednosť! Na prírodnom kúpalisku na Zlatých pieskoch budú v rámci festivalu zabezpečení profesionálni plavčíci dozerajúci na vašu bezpečnosť pri kúpaní a posilnená vodná aj pobrežná bezpečnosť o extra nonstop hliadky. Aj napriek tomu vás však chceme požiadať o zvýšenú opatrnosť pri kúpaní a pobyte pri vode. Taktiež sa vyhýbajte priamemu slnku počas najväčších denných horúčav. Prísny zákaz kúpania sa v priestoroch vodného vleku! Za prípadné komplikácie, či zdravotné ujmy organizátor nezodpovedá..

Bezpečnosť: 

Bezpečnosť

V prípade nepredvídateľnej výnimočnej situácie, následkom ktorej by muselo prísť k urýchlenému vyprázdneniu areálu, prosíme návštevníkov, aby zachovali rozvahu, riadili sa pokynmi bezpečnostnej služby a areál opúšťali únikovými zónami, ktoré sú označené na mape. Evakuačná mapa bude umiestnená v príručnom programe aj vo festivalovom areáli. Festival sa koná za každého počasia s výnimkou prírodných katastrof.

V prípade úrazu i v prípade podozrenia na zdravotné problémy (kohokoľvek, i neznámeho) kontaktujte zdravotníkov. Na festivale sú non-stop pristavené viaceré sanitky so zdravotníckym personálom označené červeným krížom. Ďalší zdravotníci sa pohybujú v areáli festivalu. Presné umiestnenie zverejníme nájdete na mape festivalu. Info o umiestnení tiež podajú označení členovia usporiadateľskej služby, prípadne pracovníci z festivalovej Crew. V prípade úrazu mimo dosahu festivalovej zdravotníckej služby (napr. v kempe, mimo areálu Zlatých pieskov...) volajte 112 alebo vyhľadajte nemocnicu. Prajeme vám šťastný pobyt a návrat v zdraví.

Každoročne sa na festivale objavuje veľké množstvo krádeží, ktorým bohužial nevieme úplne zabrániť. Prosíme vás, aby ste aj vy pomohli obmedziť krádeže, ktoré vedia veľmi znepríjemniť zážitok z festivalu. Nedajme zlodejom šancu!

Odporúčame našim návštevníkom, aby si nebrali nepotrebné cennosti na festival. Predídete tak ich potenciálnemu odcudzeniu. Cenné veci si noste pri sebe, alebo si ich odložte v našich dvoch úschovniach, ktoré môžete zadarmo využívať počas festivalu. Jedna úschovňa sa bude nachádzať pred hlavným vchodom a druhá bude viditeľne označená v Campe A. Taktiež vás žiadame, aby ste nahlásili podozrivú osobu polícii, ak by ste boli svedkami krádeže.

 

Ostatné: 

Ostatné

1. Zmena programu vyhradená. Zaplatené vstupné sa nevracia, vstupenka je nenávratná a nevymieňa sa.

2. Organizátor si vyhradzuje právo odoprieť vstup komukoľvek na festival, a v prípade takéhoto odopretia preplatiť cenu vstupenky.

3. Vstupenka je pri vstupe nahradená označením návštevníka festivalu – textilným náramkom. Za stratu, odcudzenie alebo poškodenie označenia nenesie organizátor zodpovednosť. Pokiaľ účastník nebude mať označenie alebo toto bude poškodené, bude usporiadateľskou službou vyvedený z festivalových priestorov a bude od neho vymáhaná náhrada škody.

4. Všetky označenia návštevníka – textilné náramky sú majetkom organizátora do ukončenia festivalu.

5. Organizátor nenesie zodpovednosť za osobné škody, stratu a zranenia vzniknuté na podujatí, ak boli spôsobené nedbalosťou držiteľa lístka alebo nepredvídateľným správaním iných návštevníkov a tretích osôb.

6. Plávanie na rukách, tzv. crowd surfing, je na festivale zakázaný, porušenie zákazu je dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov.

7. Vstup na festivalové pódium je pre návštevníkov zakázaný, porušenie zákazu je dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov. Skákanie z pódia do davu, tzv. stage diving, je na festivale zakázané, porušenie zákazu je dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov.

8. Stanovanie mimo vyhradených stanových táborov (Camp A a Camp B) je prísne zakázané.

9. Oprávneným vstupom do areálu návštevník poskytuje svoj výslovný súhlas s tým, že fotografie, filmy alebo videozáznamy s jeho osobou, ktoré sú zhotovené počas festivalu alebo v súvislosti s ním, môžu byť použité prostredníctvom akejkoľvek súčasnej alebo budúcej technickej metódy, a to bez peňažnej náhrady, časového a teritoriálneho obmedzenia.

10. Je prísne zakázané vnášať do priestoru konania festivalu sklenené nádoby, nádoby pod tlakom, pyrotechnické predmety, sklenené fľaše, dáždniky, predmety ohrozujúce bezpečnosť návštevníkov a zbrane akéhokoľvek druhu. Rovnako prísne je zakázané zakladať otvorený oheň, kdekoľvek na festivale.

11. V areáli je prísne zakázané jazdiť na motocykloch, bicykloch, skateboardoch, longboardoch, kolieskových korčuliach, kolobežkách a obdobných prostriedkoch. V prípade porušenia tohto zákazu bude prostriedok návštevníkovi do ukončenia festivalu zabavený.

12. Nie je dovolené vnášať do priestorov festivalu magnetofóny, megafóny, filmové a videokamery, ani profesionálne fotoaparáty. Zhotovovanie zvukových, filmových, fotografických alebo videozáznamov vystúpení interpretov a ostatných častí programu je prísne zakázané, a to i pre osobnú potrebu.

13. Osoby vstupujúce do areálu môžu byť prehľadané.

14. Vo všetkých stanoch a objektoch v rámci festivalu platí prísny zákaz fajčenia.

15. Organizátor si vymedzuje právo rozhodnúť o vpustení, resp. nevpustení zvierat do festivalového areálu, s výnimkou vodiacich psov.

16. V areáli festivalu je prísne zakázaný predaj akéhokoľvek druhu a iné komerčné aktivity bez vedomia a predchádzajúceho súhlasu organizátora.

17. Ak návštevník odmietne vydať nebezpečný alebo zakázaný predmet alebo porušuje tieto podmienky, môže byť z areálu vykázaný.

18. Prosíme o využívanie odpadkových košov podľa ich označenia.

19. Z dôvodu ochrany vlastnej bezpečnosti aj bezpečnosti ostatných návštevníkov, prosíme o zodpovedné správanie. Porušenie ktoréhokoľvek zákazu môže byť dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov.

20. Upozorňujeme návštevníkov, že festivalový areál je monitorovaný kamerovým systémom.

21. Varovanie: nadmerné vystavenie hlasnej hudbe môže spôsobiť poškodenie sluchu.