UPRISING FESTIVAL

instagram

UPRISING FESTIVAL 2017 Official Aftermovie

Uprising/Základné info

Základné info

Bezpečnostné opatrenia organizátorov

Bezpečnostné opatrenia organizátorov

Festival Uprising reflektuje situáciu vo svete a preto sme museli tento rok pristúpiť k nasledovným bezpečnostným opatreniam:

 • Zvýšené a detajlnejšie kontroly návštevníkov pri vstupe do festivalového areálu.
 • Platí prísny zakáz vnášať do priestoru konania festivalu sklenené nádoby, sklenené fľaše, dáždniky, nádoby pod tlakom, pyrotechnické predmety, zbrane akéhokoľvek druhu a predmety ohrozujúce bezpečnosť návštevníkov.
 • Vstup do festivalového kempu (Intercamp, Uprising Camp) nie je s autom povolený.
 • Zákaz zakladať oheň, kdekoľvek na festivale.

 

Pred festivalom bude zvýšený počet policajných hliadok, ktoré budú dozerať na vaše bezpečie.
V prípade nutnosti evakuácie festivalového areálu, prosíme návštevníkov, aby rešpektovali pokyny polície, organizátorov a nasledovali obrazové značenia, ktoré budú umiestnené na festivale a v jeho okolí.
Evakuačný priestorom sú nadzemné garáže obchodného domu STYLA v blízkosti festivalu, pri OC PALACE

Nový systém kontroly pások

Tento rok prechádzame na nový systém kontroly pások na vstupe a výstupe z areálu festivalu. Pri preukázaní sa platnou vstupenkou na festival, bude lístok zamenený za identifikačnú pásku na ruku, ktorá bude obsahovať unikátny QR code. Návštevníkovi bude pri každom vstupe a výstupe páska prečítaná snímacím zariadením. Pokial snímací systém odhalí dvakrát po sebe iba vstup alebo iba výstup, organizátor si vyhradzuje právo návštevíka na festival nevpustiť. Nový systém by mal zapezbečiť lepšiu kontrolu kapacity areálu. Prosíme Vás, aby ste nekupovali od nikoho cudzieho pásku na ruku a predišli tak zbytočným nepríjemnostiam.

Všeobecné info

Všeobecné info

Festivalový areál je otvorený v následujúcich časových intervaloch: v piatok 24.8. od 12:00 do 05:00 a v sobotu od 10:30 do 05:00. Po skončení hudobnej produkcie každého dňa sa festivalový areál uzavrie, kedy budú návštevníci požiadaní o jeho opustenie. V nedeľu ráno 26.8. o 05:00 sa festival oficiálne končí. Počas festivalu môžu návštevníci s platnou páskou (náramkom) otvorený areál kedykoľvek opustiť a opäť sa vrátiť bez obmedzenia. Návštevníkovi bude pri každom vstupe a výstupe páska prečítaná snímacím zariadením. Festivalový identifikačný náramok je neprenosný a počas festivalu si ho odporúčame nedávať z ruky dole, pretože pri jeho poškodení sa nemusíte dostať späť do festivalového areálu.

Pri vstupe a na ďalších miestach obdržia návštevníci letáčiky s mapkou areálu a časovým line-upom. Neďaleko bude postavený Uprising stánok, kde sa dozviete potrebné informácie alebo zakúpite reklamné predmety Uprising. V areáli bude k dispozícii záchranná služba a hasičská hliadka – ich pozíciu si naštudujte na mapke.

Mapa

Mapa

 

Doprava

Električky

Na Zlaté piesky chodí električkový spoj č. 4 (link)

Z Hlavnej stanice

Autobusy 61, 74 a trolejbus 201 na zástavku Trnavské mýto, odtiaľ autobusom číslo 53 na Zlaté Piesky.

Zo železničnej stanice Petržalka

Autobus 59 na zástavku Rybničná, prestúpiť na autobus 65, a ním na zástavku Zlaté Piesky.

Z autobusovej stanice Mlynské nivy

Autobus 78 na zástavku Bajkalská, odtiaľ autobusom číslo 53 na Zlaté Piesky.

Zo Zlatých Pieskov chodí nočný spoj N53: 23:36, 00:06, 01:06, 02:06, 03:06, 04:06

 

Nočné spoje

Posilnené nočné/ranné spoje zo Zlatých pieskov, označený autobus s ceduľou Uprising :

26.08. (sobota) : 03:00, 03:30, 04:00, 04:30, 05:00

27.08. (nedeľa) : 03:00, 03:30, 04:00, 04:30, 05:00

trasa : Zlaté piesky – medzizastávka Trnavské mýto – Hlavná stanica

 

Vlaky

Vašim cieľom je Hlavná stanica v Bratislave.

Auto

 • z Trenčína/ Žiliny: diaľnica D1/E75, smer Bratislava- Rača/Zlaté Piesky/ FINISH!
 • z Viedne: diaľnica D4/E58, zíďte zjazdom na D2/E58/E65/E75 smerom na Žilina/ Brno/ Bratislava, zíďte zjazdom na D1/E58/E75 smerom na Komárno/ Bratislava- Centrum, zíďte zjazdom 61 na Bratislava-Centrum/Bratislava-Prievoz/63, mierne doprava na 61/Bajkalská, odbočte doprava na Trnavská cesta, pokračujte po Rožňavská, mierne doprava smerom na Zlaté piesky odbočte doľava smerom na Zlaté piesky, odbočte doprava na Zlaté piesky, FINISH!
 • z Brna/ Prahy: D2/E65, zíďte zjazdom na Lamačská cesta, na rázcestí sa držte vpravo, pokračujte na Lamačská cesta a zaraďte sa na Lamačská cesta, pokračujte po Brnianska, pokračujte po Pražská, zamierte mierne doľava a zostaňte na Pražská, odbočte doľava na Šancová, pokračujte po Trnavská cesta, pokračujte po Rožňavská, mierne doprava smerom na Zlaté piesky, odbočte doľava smerom na Zlaté piesky, odbočte doprava na Zlaté piesky, FINISH!

Parkovanie

V okolí festivalového areálu sa nachádza cca 1200 automobilov parkovacích plôch. Po naplnení kapacity je možné využiť parkovisko pri neďalekom nákupnom centre Shopping Palace.

Parkovanie v areáli Interkempu NIE JE MOŽNÉ. Ďakujeme za pochopenie.

Cenník parkovania:
Dátum Cena
od stredy / štvrtku
od piatku
od soboty

 

 

 

 

 

 

Camping a ubytovanie

11. ročník prináša zmeny v rámci Uprising campu – tento rok sa otvárajú až dva kempy, a to na dvoch rôznych miestach a v dvoch rôznych cenových kategóriách. Oba kempy patria priamo pod organizátorov festivalu.

Uprising Beach Camp – CENA: 15€ / osoba

Uprising Beach Camp nájdete na lukratívnom mieste, a to priamo napláži pri vode.
Ubytovanie v tomto kempe bude možné až od piatku rána 24.8 od 6:00 hod.

Uprising Beach Camp ponúka:

• Toalety a sprchy
• Bezprostredná blízkosť k pláži a do areálu festivalu
• Pravidelné hliadky starajúce sa o čistotu kempu, toaliet a bezpečnosť
• Oplotený areál strážený SBS

Uprising Side Camp – CENA: 10€ / osoba

Pre veľký záujem návštevníkov o ubytovanie v stanoch a obmedzené kapacity sme sa rozhodli otvoriť dodatočne nový kemp – Uprising Side Camp. Kemp sa nachádza na veľkej oplotenej trávnatej ploche vedľa budovy Tesca a Porsche, pričom ponúka základné vybavenie pre zaistenie komfortu všetkých ubytovaných. Ubytovanie v tomto kempe bude možné už od štvrtka 23.8. od 12:00 hod.

• Sprchy budú k dispozícii v blízkosti Uprising Beach Camp
• Oplotený areál strážený SBS
• Pravidelné hliadky starajúce sa o čistotu kempu, toaliet a bezpečnosťLístky / Tickets

 

HOTEL TENT INN

Uži si Uprising s extra komfortom a službami. Stanový hotel Tent Inn prináša kempovanie bez starostí o balenie, nosenie, stavanie stanu či hľadanie ideálneho miesta.
V oplotenom a stráženom areáli iba kúsok od festivalu ťa bude čakať postavený stan pre 2 osoby s 2 karimatkami a 2 dekami. Stanový hotel má vlastnú recepciu s ochotným personálom, ktorý ťa včas zobudí na obľúbený koncert alebo pomôže lokalizovať tvoj stan. Súčasťou Hotela Tent Inn na Uprisingu sú aj vlastné sprchy a toalety.

 

Cena: od 39 EUR (1 stan / 2 osoby / 2 noci) > REZERVUJ TU <

 

INTERCAMP

V areáli festivalu sa nachádza aj “Intercamp” prevadzkovaný súkromnou spoločnosťou Intercamp s.r.o. Informácie o kempe najdete na stranke www.intercamp.sk

 

Hygiena

V areáli festivalu sa budú nachádzať chemické aj splachovacie záchody, ktoré budú pravidelne čistené. V stanovom mestečku (kempingu) sa nachádzajú umyvárky, sprchy s teplou vodou a splachovacie sociálne zariadenia. V celom areáli sa nachádza niekoľko zdrojov pitnej vody (vyznačené na festivalovej mapke).

Zákazy

Na festival je zakázané vnášať sklenené nádoby, plechovky, dáždniky a iné nebezpečné predmety, toxické a omamné latky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu. Ďalej je zakázané fotografovanie / výnimkou sú osobné digitálne fotoaparáty a telefóny (viď sekciu Foto & Video) / a zhotovovanie audio-video záznamov v priebehu akcie. Strážna služba môže prevádzať osobné prehliadky pri vstupe do areálu.

Foto a video

Fotografovanie koncertov či divadelných predstavení je povolené výlučne len akreditovaným fotografom a v areáli platí absolútny zákaz neakreditovaného fotografovania. Tolerované sú neprofesionálne automatické fotoaparáty, v blízkosti pódií je zakázané používať fotoaparáty s bleskom. Každý návštevník súhlasí s tým, aby fotografie alebo iný záznam jeho osoby z festivalu boli použité v akejkoľvek technickej úprave pre promovanie festivalu v budúcnosti. Natáčanie na video, resp. iný formát (film, DV , DV Cam, Beta…) je zakázané v priestoroch celého festivalu – okrem akreditovaných filmových štábov.

Jedlo a pitie

Do areálu nebude možné priniesť si alkoholické a nealkoholické nápoje v sklenených flašiach a ani v plechovkách. Na festivale je zabezpečený dostatočný počet stánkov s občerstvením, a to s kompletným sortimentom jedál (aj vegetariánskych a vegánskych) a nápojov. Budú rozmiestnené v niekoľkých gastro zónach. Z tohto dôvodu nie je nutné, aby si návštevníci nosili vlastné občerstvenie.

Na festivale sa používajú vratné poháre na všetky čapované nápoje. Záloha za pohár je v hodnote 2€. Použité poháre sa dajú vymeniť pri kúpe ďalšieho nápoja, alebo odovzdať na zberných miestach, ktoré budú umiestnené pri každom nápojovom centre. Tam dostane každý návštevník za použitý pohár 2€ späť. Použité poháre sa nebudú čistiť na festivale. Pôjdu do špeciálnej linky na to určenej.

Drogy

Drogy sú na festivale zakázané. Ich predaj a konzumácia sú ilegálne a upozorňujeme na to, že situáciu bude monitorovať polícia.

Kúpanie

Kúpanie je na vlastnú zodpovednosť! Na prírodnom kúpalisku na Zlatých pieskoch budú v rámci festivalu zabezpečení profesionálni plavčíci dozerajúci na vašu bezpečnosť pri kúpaní a posilnená vodná aj pobrežná bezpečnosť o extra nonstop hliadky.

V prípade, že ste pri vode, sledujte svoje okolie a ľudí vo vašej blízkosti. Ak zbadáte niekoho v ohrození, urýchlene kontaktujte pobrežnú hliadku alebo bezpečnostnú službu. Dodržiavajte pitný režim a vyhýbajte sa priamemu slnku.

Nevstupujte do vody pod vplyvom alkoholu a omamných látok a dohliadnite, prosíme, aj na svojich blízkych.

Miesta na pláži, kde je skomplikovaný dozor plavčíkov, budú počas celého festivalu uzavreté plotom a platí tam prísny zákaz vchádzania.

Po zotmení sa prístup ku vode uzavrie plotom, ktorý bude strážený bezpečnostnou službou. Touto cestou vás chceme poprosiť, aby ste sa po zotmení nepokúšali vstupovať do jazera.
Za prípadné komplikácie, či zdravotné ujmy organizátor nezodpovedá.

 

 

 

Bezpečnosť

Bezpečnostné opatrenia organizátorov

Festival Uprising reflektuje situáciu vo svete a preto sme museli tento rok pristúpiť k nasledovným bezpečnostným opatreniam:

 • – Zvýšené a detajlnejšie kontroly návštevníkov pri vstupe do festivalového areálu.
 • – Platí prísny zakáz vnášať do priestoru konania festivalu sklenené nádoby, sklenené fľaše, dáždniky, nádoby pod tlakom, pyrotechnické predmety, zbrane akéhokoľvek druhu a predmety ohrozujúce bezpečnosť návštevníkov.
 • – Vstup do festivalového kempu (Intercamp, Uprising Camp) nie je s autom povolený.
 • – Zákaz zakladať oheň, kdekoľvek na festivale.

Pred festivalom bude zvýšený počet policajných hliadok, ktoré budú dozerať na vaše bezpečie.

V prípade nutnosti evakuácie festivalového areálu, prosíme návštevníkov, aby rešpektovali pokyny polície, organizátorov a nasledovali obrazové značenia, ktoré budú umiestnené na festivale a v jeho okolí.

Evakuačný priestorom sú nadzemné garáže obchodného domu STYLA v blízkosti festivalu, pri OC PALACE.

V prípade nepredvídateľnej výnimočnej situácie, následkom ktorej by muselo prísť k urýchlenému vyprázdneniu areálu, prosíme návštevníkov, aby zachovali rozvahu, riadili sa pokynmi bezpečnostnej služby a areál opúšťali únikovými zónami, ktoré sú označené na mape. Evakuačná mapa bude umiestnená v príručnom programe aj vo festivalovom areáli. Festival sa koná za každého počasia s výnimkou prírodných katastrof.

Nový systém kontroly pások

Tento rok prechádzame na nový systém kontroly pások na vstupe a výstupe z areálu festivalu. Pri preukázaní sa platnou vstupenkou na festival, bude lístok zamenený za identifikačnú pásku na ruku, ktorá bude obsahovať unikátny QR code. Návštevníkovi bude pri každom vstupe a výstupe páska prečítaná snímacím zariadením. Pokial snímací systém odhalí dvakrát po sebe iba vstup alebo iba výstup, organizátor si vyhradzuje právo návštevíka na festival nevpustiť. Nový systém by mal zapezbečiť lepšiu kontrolu kapacity areálu. Prosíme Vás, aby ste nekupovali od nikoho cudzieho pásku na ruku a predišli tak zbytočným nepríjemnostiam.

Ďalšie

V prípade úrazu i v prípade podozrenia na zdravotné problémy (kohokoľvek, i neznámeho) kontaktujte zdravotníkov. Na festivale sú non-stop pristavené viaceré sanitky so zdravotníckym personálom označené červeným krížom. Ďalší zdravotníci sa pohybujú v areáli festivalu. Presné umiestnenie zverejníme nájdete na mape festivalu. Info o umiestnení tiež podajú označení členovia usporiadateľskej služby, prípadne pracovníci z festivalovej Crew. V prípade úrazu mimo dosahu festivalovej zdravotníckej služby (napr. v kempe, mimo areálu Zlatých pieskov…) volajte 112 alebo vyhľadajte nemocnicu. Prajeme vám šťastný pobyt a návrat v zdraví.

Každoročne sa na festivale objavuje veľké množstvo krádeží, ktorým bohužial nevieme úplne zabrániť. Prosíme vás, aby ste aj vy pomohli obmedziť krádeže, ktoré vedia veľmi znepríjemniť zážitok z festivalu. Nedajme zlodejom šancu!

Odporúčame našim návštevníkom, aby si nebrali nepotrebné cennosti na festival. Predídete tak ich potenciálnemu odcudzeniu. Cenné veci si noste pri sebe, alebo si ich odložte v našich dvoch úschovniach, ktoré môžete zadarmo využívať počas festivalu. Jedna úschovňa sa bude nachádzať pred hlavným vchodom a druhá bude viditeľne označená v Campe A. Taktiež vás žiadame, aby ste nahlásili podozrivú osobu polícii, ak by ste boli svedkami krádeže.

Ostatné

1. Zmena programu vyhradená. Zaplatené vstupné sa nevracia, vstupenka je nenávratná a nevymieňa sa.

2. Organizátor si vyhradzuje právo odoprieť vstup komukoľvek na festival, a v prípade takéhoto odopretia preplatiť cenu vstupenky.

3. Vstupenka je pri vstupe nahradená označením návštevníka festivalu – textilným náramkom. Za stratu, odcudzenie alebo poškodenie označenia nenesie organizátor zodpovednosť. Pokiaľ účastník nebude mať označenie alebo toto bude poškodené, bude usporiadateľskou službou vyvedený z festivalových priestorov a bude od neho vymáhaná náhrada škody.

4. Všetky označenia návštevníka – textilné náramky sú majetkom organizátora do ukončenia festivalu.

5. Organizátor nenesie zodpovednosť za osobné škody, stratu a zranenia vzniknuté na podujatí, ak boli spôsobené nedbalosťou držiteľa lístka alebo nepredvídateľným správaním iných návštevníkov a tretích osôb.

6. Plávanie na rukách, tzv. crowd surfing, je na festivale zakázaný, porušenie zákazu je dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov.

7. Vstup na festivalové pódium je pre návštevníkov zakázaný, porušenie zákazu je dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov. Skákanie z pódia do davu, tzv. stage diving, je na festivale zakázané, porušenie zákazu je dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov.

8. Stanovanie mimo vyhradených stanových táborov (Camp A a Camp B) je prísne zakázané.

9. Oprávneným vstupom do areálu návštevník poskytuje svoj výslovný súhlas s tým, že fotografie, filmy alebo videozáznamy s jeho osobou, ktoré sú zhotovené počas festivalu alebo v súvislosti s ním, môžu byť použité prostredníctvom akejkoľvek súčasnej alebo budúcej technickej metódy, a to bez peňažnej náhrady, časového a teritoriálneho obmedzenia.

10. Je prísne zakázané vnášať do priestoru konania festivalu sklenené nádoby, nádoby pod tlakom, pyrotechnické predmety, sklenené fľaše, dáždniky, predmety ohrozujúce bezpečnosť návštevníkov a zbrane akéhokoľvek druhu. Rovnako prísne je zakázané zakladať otvorený oheň, kdekoľvek na festivale.

11. V areáli je prísne zakázané jazdiť na motocykloch, bicykloch, skateboardoch, longboardoch, kolieskových korčuliach, kolobežkách a obdobných prostriedkoch. V prípade porušenia tohto zákazu bude prostriedok návštevníkovi do ukončenia festivalu zabavený.

12. Nie je dovolené vnášať do priestorov festivalu magnetofóny, megafóny, filmové a videokamery, ani profesionálne fotoaparáty. Zhotovovanie zvukových, filmových, fotografických alebo videozáznamov vystúpení interpretov a ostatných častí programu je prísne zakázané, a to i pre osobnú potrebu.

13. Osoby vstupujúce do areálu môžu byť prehľadané.

14. Vo všetkých stanoch a objektoch v rámci festivalu platí prísny zákaz fajčenia.

15. Organizátor si vymedzuje právo rozhodnúť o vpustení, resp. nevpustení zvierat do festivalového areálu, s výnimkou vodiacich psov.

16. V areáli festivalu je prísne zakázaný predaj akéhokoľvek druhu a iné komerčné aktivity bez vedomia a predchádzajúceho súhlasu organizátora.

17. Ak návštevník odmietne vydať nebezpečný alebo zakázaný predmet alebo porušuje tieto podmienky, môže byť z areálu vykázaný.

18. Prosíme o využívanie odpadkových košov podľa ich označenia.

19. Z dôvodu ochrany vlastnej bezpečnosti aj bezpečnosti ostatných návštevníkov, prosíme o zodpovedné správanie. Porušenie ktoréhokoľvek zákazu môže byť dôvodom na vyvedenie z areálu a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov.

20. Upozorňujeme návštevníkov, že festivalový areál je monitorovaný kamerovým systémom.

21. Varovanie: nadmerné vystavenie hlasnej hudbe môže spôsobiť poškodenie sluchu.