O nás

„Festival, ktorý spája ľudí rôznych krajín, kultúr a rás.“

Uprising sa pre Slovensko a okolité štáty stal neodmysliteľnou súčasťou leta. Od svojho vzniku v roku 2008 sa Uprising rozrástol na najväčší stredo-európsky festival zameraný na reggae. Podarilo sa mu zaradiť medzi Top 40 európskych festivalov a každoročne si získava priazeň čoraz viac fanúšikov.

Uprising však ani zďaleka nie je monotematický. Počas dvoch dní sa na jeho štyroch hlavných stagoch a množstve ďalších menších vystrieda niekoľko žánrov od reggae cez dancehall, ska, latino či hip-hop, až po dub, dubstep, ragga-jungle a dnb.

Festival Uprising zároveň nie je len o hudbe. Je to životný štýl a pre návštevníkov sú pripravené pestré a zaujímavé sprievodné akcie. Súťažechtiví z vás sa budú môcť zapojiť do rozličných športových turnajov. V areáli bude tiež prebiehať tanečný dancehall workshop, zacvičiť si budete môcť energickú capoieru či navštíviť Healing Area s celodennými aktivitami ako yoga, meditácie či sound healing. Pripravený aj nehudobný sprievodný program ako diskusie, prednášky, stand-upy či kreatívne workshopy a premietania krátkych filmov. Oku ulahodia výstavy pouličného umenia a žalúdku exotické kuchyne. Výhodou Zlatých pieskov je prírodné kúpalisko, ktoré ponúka nielen požičovňu člnov a vodných bicyklov, ale i wakeboardový vlek.

Berieme ohľad aj na našich najmladších fanúšikov, preto je pre rodičov s deťmi v areáli prichystaná aj detská zóna so špeciálnym programom a aktivitami.

Uprising Festival svojím názvom (angl. ‚uprising‘ – povstanie) a termínom pripomína významnú udalosť v slovenských dejinách – Slovenské národné povstanie.