uprising.sk/2023 /Nové mená potešia aj fanúšikov elektroniky a hip-hopu

Nové mená potešia aj fanúšikov elektroniky a hip-hopu

Nové mená potešia aj fanúšikov elektroniky a hip-hopu

Šestnásty ročník festivalu Uprising bude žánrovo opäť veľmi pestrý, čo potvrdzujú aj najnovšie zverejnené mená tentokrát s výrazným zastúpením grime scény spomedzi zahraničných aj slovenských umelcov. Na úvod spomeňme headlinera tohto ročníka Dizzee Rascala (UK), hudobníka a producenta The Bug ft. MC Flowdan (UK), ale tiež silné mená lokálnej scény GlebaSmack One.

Piatkový večer na Arena Stage ovládne silná trojica britského drum and bassu Ed Rush, OpticalAudio a ich b2b set! Ich spoločné vystúpenie bude zároveň oslavou 25. výročia Virus Recordings, jedného z najobľúbenejších drum and bass vydavateľstiev na svete, ktoré založili Ed Rush a Optical.

Britská raperka Lady Lykez svojim osobitým štýlom a nekompromisnou flow príde na Zlaté piesky predstaviť svoje EP WOZA a chytľavú fúziu žánrov grime, dancehall, UK gqom a rap. Odolnosť Arena Stage-u otestuje aj jeden zo zásadných pilierov britskej klubovej scény The Bug s posilou legendárneho Mc Flowdan (UK), ktorí nám sľubujú gigantickú šou v podobe špeciálneho Dubstep a Grime setu.

Uprising Festival 2023 obohatí aj hip-hopová legenda z Brooklynu, člen Gang Starr Foundation – Jeru the Damaja! Preslávil sa skladbou Come Clean z albumu The Sun Rises in the East, ktorý je zaradený medzi 100 najlepších hip-hopových albumov všetkých čias.

Vstupenky za 60€ sú v predaji iba do 17.5. a v ponuke nájdete aj limitovaný počet VIP lístkov s mnohými benefitmi a možnosťou stretnúť sa s vybranými umelcami. Organizátori festivalu pripravili ešte jednu super akciu na svojom e-shope, kde si za zvýhodnenú cenu môžete kúpiť KOMBO vstupenku na festival spolu s čiapkou, tričkom alebo mikinou a ušetriť tak aj viac ako 10€.