UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Movits!

Movits!

25.08.2018 00:30
Budiš Arena
Uprising Festival 2018

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Movits!, unikátna a energiou nabitá švédska kapela, ktorá precestovala celý svet a niekoľkokrát i Slovensko, je tento rok pripravená roztancovať Uprising festival. Unikátna trojica hudobníkov naladená na tóny swingu, hip hopu a jazzu spája nielen tieto žánre, ale aj ľudí, ktorí nerozumejúc textom ich rodného jazyka, veľmi dobre rozumejú ich univerzálnej reči, vysokoenergickej a nákazlivej hudbe, ktorá nepotrebuje preklad.

Keď kapelu založili bratia Johan a Anders Rensfeldtovci, venujúci sa spočiatku akustickému reggae a hip hopu, ešte netušili kam to až dotiahnu. V roku 2005 sa k nim pridal saxofonista Joakim Nilsson a v tom čase bratom učaroval swing. O tri roky neskôr sa ich poctivo pripravovaný debutový album „Äppelknyckarjazz“ dostal do uší americkému komikovi Stephenovi Colbertovi, vďaka ktorému sa stal svetoznámym. Po množstve koncertov doma aj v zahraničí sa stali jednou z mála kapiel Škandinávie, ktoré sa preslávili aj za hranicami polostrova a pritom spievajú výlučne v rodnom jazyku. Ich piesne sa objavujú na vrcholoch hudobných rebríčkov a dnes im čoraz viac stúpa popularita. Svoje miesto v hudobnom svete si držia pevne, o čom svedčia vypredané koncertné sály a aktuálny album „Dom försökte begrava oss, dom visste inte att vi var frön“, čo v preklade znamená „Pokúsili sa nás pochovať, no nevedeli, že my vyrastieme“.