UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Uprising Winter Edition /2018 /Kumar Bent z Raging Fyah sa vydal na sólo dráhu a príde do Bratislavy

Kumar Bent z Raging Fyah sa vydal na sólo dráhu a príde do Bratislavy

Kumar Bent z Raging Fyah sa vydal na sólo dráhu a príde do Bratislavy

Silnú jamajskú zostavu zimného Uprisingu dopĺňa mimoriadne talentovaný a charizmatický jamajský spevák, textár a producent, Kumar Bent. Jeho texty a cit pre vytvorenie hitu očarili mnoho poslucháčov z celého sveta. Poznáme ho ako bývalého frontmana kapely Raging Fyah, vďaka ktorému sa vtedy len sprievodná kapela v roku 2011 vyšvihla na vrchol reggae scény albumom “Judgement Day”. Po troch vysoko kvalitných albumoch a rokoch spolupráce sa len pár mesiacov po svojom odchode z kapely vydáva Kumar na turné, a zo svojou novou produkciou zavíta aj na Slovensko. Spoločne s gitaristom a perkusionistom nám okrem najväčších hitov predstaví aj nové piesne, z ktorých už poznáme viacero kolaborácií ako “Pillow” s Jessem Royalom, “The Unforgiven” s Alborosiem, “Fly Away” s Nattali Rize a mnoho ďalších.

Kumarovi hudba učarovala už v mladom veku. Ako mnoho ostatných reggae spevákov pôsobil v miestnom zbore. Hneď po škole si ho pod svoje krídla vzal Mr. Ibo Cooper z kapely Third World, kedy objavil svoju pravú vášeň k hudbe a jej tvorbe. Odvtedy sa prakticky nezastavil: hneď po zoznámení sa s Raging Fyah a vydaní prvého albumu vyrazili spoločne na úspešnú európsku tour počas ktorej sa ukázali aj na Uprisingu 2012. Vysoké hodnotenie debutu viedlo k intenzívnemu koncertovaniu počas ktorého stíhal písať texty a tvoriť hudbu ovplyvnenú viacerými témami aj hudobnými žánrami. Za osem rokov spoločnej cesty vydali ďalšie dva albumy, “Destiny” a “Everlasting”, ktorý bol nominovaný na cenu Grammy za najlepší album roku 2016. Okrem toho stíhal aj založiť vlastný festival Wickie Wackie Music Fest, ktorý podporuje miestnu hudobnú scénu a dáva šancu mladým talentom ukázať sa. Určite jeho nový projekt nepremeškajte, vidíme sa 1.12. v Ateliéri Babylon.