uprising.sk/2024 /Predstavujeme mená 17. ročníka festivalu Uprising, ktoré zaručene potešia fanúšikov reggae, elektroniky, ale aj balkánskej či experimentálnej hudby.

Predstavujeme mená 17. ročníka festivalu Uprising, ktoré zaručene potešia fanúšikov reggae, elektroniky, ale aj balkánskej či experimentálnej hudby.

Predstavujeme mená 17. ročníka festivalu Uprising, ktoré zaručene potešia fanúšikov reggae, elektroniky, ale aj balkánskej či experimentálnej hudby.

Do programu festivalu Uprising 2024 začali pribúdať nové zaujímavé mená, ktoré zaručene potešia všetkých fanúšikov reggae, elektronickej, balkánskej a experimentálnej hudby. Na Zlatých pieskoch v dňoch 30.-31.8.2024 vystúpia mená ako Alborosie, jeden z najlepších aktuálnych reggae umelcov, hviezdy drum and bass scény Sigma a Black Sun Empire, či energická balkánska úderka Dubioza Kolektiv. Uprising festival, ktorý je každoročne nominovaný medzi najlepšie európske festivaly, predstaví na 7 hudobných stageoch takmer 100 vynikajúcich kapiel a zoskupení z celého sveta.

Bratislavské Zlaté piesky by sa mali aj tento rok pripraviť na kvalitný, hviezdami nabitý hudobný program, ktorý ponúkne festival Uprising už sedemnásty rok po sebe. Medzi prvými ohlásenými umelcami sa objavil jeden z top súčasných reggae umelcov, Alborosie. Na konte má viac ako 10 štúdiových albumov, množstvo evergreen hitov, niekoľko nominácii na Grammy a hudobné spolupráce s veľkými menami ako The Wailers, Steel Pulse, Gentleman, Kabaka Pyramid či Ky-Mani Marley. Naživo vystúpi spolu so svojou skupinou Shengen Clan.

Dubioza Kolektiv prídu na Uprising vypustiť energickú smršť balkánskeho reggae-ska-punku a dokázať, prečo patria medzi najžiadanejšie skupiny v Európe. Milovníci reggae sa môžu tešiť aj na ďalšie mená, vrátane legendárnej roots reggae kapely The Congos, ktorá sa môže pochváliť pôvodnou zostavou od 70. rokov, ako aj na Jesseho Royala, nominovaného na cenu Grammy, tiež na charizmatického raggamuffina Solo Bantona z Británie, či očarujúcu speváčku Black Omolo. Hudobnou lahôdkou bude určite aj stretnutie 16 hudobníkov na jednom pódiu, projekt plný reggae, ska, dubu, podporený silnou dychovou sekciou v podaní Wicked Dub Division meets North East Ska Jazz Orchestra.

Tento rok bude silné zastúpenie aj v žánri drum and bass a elektroniky, najmä zo Spojeného kráľovstva, kde premiérovo na Zlaté piesky zavíta umelecké duo Sigma. Ich výnimočný úspech potvrdzuje viac ako 7 miliónov predaných nosičov a vystupovanie na hlavných pódiách po celom svete. Hity ako Nobody To Love, Changing alebo Find Me, z nich spravili mainstreamovo slávnu formáciu. Ďalšími ohlásenými menami sú priekopníci tvrdšej a temnejšej tváre drum & bassu, legendárny projekt z Holandska Black Sun Empire, a tiež zaujímavý hudobník z Británie a virálny fenomén Venjent, ktorého videá určite stoja za pozornosť. Okrem toho sa môžete tešiť na hudobný skvost v podobe speváčky Catching Cairo, britského DJ a producenta Vandal, či na kultovú electro-world music kapelu Transglobal Underground, ktorú na Uprisingu bude sprevádzať aj ich pôvodná speváčka Natacha Atlas.

A to zďaleka nie je všetko a čoskoro predstavíme ďalšie hviezdy zo sveta reggae, hiphopu, jazzu, elektronickej hudby, či world music. Návštevníci sa už tradične môžu tešiť aj na silné zastúpenie domácej aj českej scény.

Vstupenky @ Uprising Festival 2024
Užite si Uprising Festival 2024 s VIP permanentkou, ktorá prináša množstvo výhod ako napr. Meet & Greet s vybranými umelcami. Jednou z najzaujímavejších noviniek je vyhradený priestor pred hlavným pódiom!

Najlacnejšie vstupenky na sedemnásty ročník festivalu Uprising sú v predaji už len do pondelka 18. marca 2024 (do polnoci).

Už ste videli Aftermovie z Uprising Festivalu 2023? 👇

…alebo zostrih z nášho Uprising Sk8 Cupu 2023? 👇😎