UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Diskusia – Je migrácia pre Slovensko skutočnou hrozbou?

Diskusia – Je migrácia pre Slovensko skutočnou hrozbou?

25.08.2018 11:30
Interez Scéna
Uprising Festival 2018

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Budeme rozprávať o tom, čo to znamená byť utečencom v SR, vzhľadom k tomu, že Migračný úrad MV SR zastrešuje oblasť azylu, čo znamená, že zodpovedá za príjem utečencov, t. j. žiadateľov o azyl v SR, a zároveň skúma, či osoba, ktorá tvrdí, že je utečencom ním naozaj aj je.

Migračný úrad MV SR rozhoduje o udelení medzinárodnej ochrany v SR, či už azylu alebo doplnkovej ochrany. V tejto súvislosti uvedieme akí ľudia k nám prichádzajú, aké máme štatistiky, budeme rozprávať aj o tom, že v minulosti sme mali omnoho vyššie počty utečencov, pričom až v roku 2015, odkedy počty rapídne klesajú, sa u nás rozpútala horlivá diskusia na danú tému a postoj spoločnosti voči utečencom začína byť veľmi negatívny. Povieme aj o tom, čo to následne znamená získať v SR medzinárodnú ochranu a aj z praxe porozprávame o tom, aké to je prechádzať procesom integrácie, resp. procesom začleňovania sa do spoločnosti a prečo je veľmi dôležité vytvárať vhodné podmienky pre úspešnú integráciu.