uprising.sk/2022 /15 nových mien 15-teho ročníka

15 nových mien 15-teho ročníka

15 nových mien 15-teho ročníka

Pätnásty ročník festivalu Uprising je späť v plnej sile a kráse. Druhá várka ohlásených interpretov prinesie veľa radosti, massive flow, ale hlavne hudbu z celého sveta.

Uprising 2022 sa uskutoční v dňoch 26. – 27. augusta 2022 na Zlatých pieskoch v Bratislave. Prvé mená sú známe už od apríla, medzi nimi jamajskí Morgan Heritage, Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny či Dub FX. Po ôsmich rokoch sa na Slovensko vráti žijúca legenda Max Romeo, koncert odohrá aj jeho dcéra Xana Romeo a na Uprising dorazia aj drum & bass ikony Roni Size a DJ Fresh. Zverejnení sú aj mnohí domáci a zahraniční umelci Delinquent Habits, Hempress Sativa, Hang Massive, Medial Banana, Boy Wonder, Marko Damian, Tamara Kramar a iní, ktorých nájdeš na tomto odkaze.

Na druhú várku mien sme si počkali takmer dva mesiace, ale oplatilo sa. Americkú hip-hopovú klasiku De La Soul netreba extra predstavovať, preslávili sa alternatívnym prístupom, v rámci ktorého už tridsaťštyri rokov razia cestu pozitívneho vnímania sveta, považovanú za akýsi protiklad ku gangsterskému rapu.

Na Uprising priletí aj kapela Black Uhuru na čele s Duckie Simpsonom. Derrick „Duckie“ Simpson je sedemdesiatdvaročný rodák z Kingstonu – slávny jamajský reggae spevák, ktorý prepísal históriu žánru, keď ako dvadsaťpäťročný získal historicky prvú Grammy za reggae album. Jamajka bude mať zastúpených aj mladších umelcov. Jedným z nich je Micah Shemaiah, predstaviteľ novej vlny roots reggae, a dorazí aj dancehall spevák Bay-C z legendárnej formácie T.O.K.

Dve obrovské mená k nám zavítajú z Anglicka: Zed Bias – legenda žánrov UK Garage a 2-Step a Aries, jeden z najpopulárnejších jungle DJ-ov na svete. Vychutnať si budeme môcť aj King Shiloh – celosvetovo obľúbený Roots Reggae sound system s Holandska, americký kolektív DJ-ov a producentov Dub-Stuy, ktorí sa predstavia s Jahdanom Blakkamoorom, raperom a reggae umelcom známym z formácie Noble Society. Žáner basshall osobne predvedie taliansky DJ a producent Kybba. Jeho sety sú novodobou fúziou žánrov dancehall, afrobeat a moombahton. Zahraničných hostí doplní český jungle producent a DJ Hundread.

Aj slovenská scéna bude mať na Uprisingu 2022 bohaté zastúpenie. Svoju účasť potvrdil raper Tono S., lyrická dvojica Modré Hory, raper Rest – pôvodom Slovák momentálne žijúci v Prahe, ktorý dorazí spoločne s DJ Herby. Echoboy, pôvodne známy ako Riddim Tuffa, predstaví nový projekt zameraný na dubstep a rootstep a tešiť sa môžeme aj na koncert
Petra Lipu s jeho skupinou.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Všetky lístky zakúpené na festival Uprising 2020 a 2021 sú platné na tohtoročný Uprising Festival 2022. V predaji je úplne nová edícia tlačených festivalových vstupeniek ako aj limitovaný počet VIP vstupeniek!

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////