UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Andrew Tosh

Andrew Tosh

25.08.2018 15:30
Main Stage
Uprising Festival 2018

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Náš festival poctí aj Jamajčan Andrew Tosh, najstarší potomok legendárneho a rešpektovaného Petera Tosha, ktorého hudba na Uprisingu prostredníctvom jeho syna ožije. Tak ako jeho otec radikálne hlásal pravdu a bojoval za spravodlivosť a rovnosť, Andrew pokračuje v jeho krokoch. Vyrastal v silne muzikálnom prostredí, v ktorom sa dennodenne vídal s The Wailers, kapelou jeho otca, Boba Marleyho a jeho strýka Bunnyho Wailera. Svoju prvú nahrávku „Vanity Love“ vydal dva roky pred smrťou svojho otca, ktorému venoval celú svoju následnú kariéru.

V 1987 vydal svoj debutový album „Original Man“, po ktorom nasledoval nominovaný na Grammy za najlepší reggae album „Make Place For The Youth“. Do širšieho povedomia sa dostal aj vďaka vystupovaniu po boku The Wailers, s ktorými na začiatku 90-tych rokov absolvoval turné. Za svoje najlepšie dielo však považuje album z 2004, „Andrew Sings Tosh: He Never Died“, v ktorom vzdal poctu svojmu neprávom zavraždenému otcovi a prespieval jeho najväčšie hity. Andrew tiež minulý rok v deň Petrových narodenín zorganizoval Peter Tosh Festival, kde si spolu s ním pripomenuli jeho tvorbu a zásluhy vplyvné reggae hviezdy. 50-ročný uvedomelý spevák má na konte sedem skvelých albumov, posledný z roku 2013 nesie názov „Eye To Eye“.