UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Biga* Ranx

Biga* Ranx

26.08.2018 01:00
Dancehall
Uprising Festival 2018

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Uprising tento rok neobíde ani talentovaný francúzsky raggamuffin a spevák, Biga* Ranx. Ten sa vydal na svoju hudobnú cestu už v trinástich rokoch. Ovplyvňovaný jamajskou kultúrou, inšpirovaný tvorbou Super Cat, Vybz Kartel či Alton Ellis aj americkými produkciami si rýchlo našiel svoje pravé orechové v kombinovaní reggae hudby a hip hopu. Za prelomovú spoluprácu jeho kariéry radíme stretnutie s veteránom Josephom Cottonom, ktorý ešte vtedy mladému Biga vymyslel prívlastok Ranx. Ich skvelo dopĺňajúce sa piesne „Air France Anthem“ a „It’s a Shame“ obleteli celý svet.

Trávenie času na Jamajke či v Británii, kde si vylepšil svoju angličtinu mu pomohlo stať sa úspešným spevákom, ktorý sa stretáva na pódiách spolu s hviezdami ako Sizzla, Danakil, Gentleman, General Levy či Horace Andy. Nebojí sa zájsť zo svojho overeného digital raggamuffin štýlu ani k drum and bassu alebo dubstepu. Aktuálne má vydaný nový album „1988“, ktorého multižánrovosť len dokazuje jeho schopnosť napredovať a zároveň vytvoril nový žáner vapor reggae.