UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Dub Inc

Dub Inc

23.08.2019 21:20 - 22:30
Main Stage
Uprising Festival 2019

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Na Slovensko sa vracia podmaňujúca zostava fracúzskych hudobníkov, naša obľúbená kapela Dub Inc. Poprední predstavitelia európskeho reggae nie sú na Slovensku neznámou veličinou. Zakaždým k nám prichádzajú s novým albumom a novou šou, ktorá vie navodiť nezabudnuteľnú atmosféru a rozblázni celý dav svojich divákov. Ich hymny ako “Rude Boy”, “My Freestyle”, “Better Run” či “Revolution” pravidelným tempom dopĺňajú o nové. Nebude tomu inak ani na ich piatej návšteve, pre ktorú pripravujú svoj už siedmy štúdiový album. S tým aktuálnym ,“So What”, boli na svetovom turné až dva roky, pričom navštívili 27 krajín, vrátane zimného Uprisingu 2016, spolu so 133 koncertmi.

Dub Incorporation (od roku 2006 skrátene Dub Inc) vznikli v 97-mom v meste Saint-Étienne. Zmesi reggae, dancehall-u, dubu, ska aj world music dodáva šmrnc multikultúrna zostava spevákov Bouchkuor-a a Komlan-a, od ktorých okrem angličtiny a francúzštiny počuť na pódiu aj arabčinu a kabylčinu (alžírsky dialekt). Ešte pred oficiálnym sformovaním a vydaním prvého albumu “Diversité” mali na konte dve EP. Prvotný nezáujem médií o debut a kapelu vynahradila alternatívna scéna, ktorá sa zhodla, že tento debut je povinná hudubná výbava každého (nielen) reggae poslucháča. Svojim tretím albumom “Afrikya” (2008) však presvečili každého. S ocenením Najlepší francúzsky reggae album vypredali nejeden klub a dostali sa do uší celému svetu. Týmto štýlom pokračujú dodnes, čo album to senzácia, čo koncert to prekvapenie. Odporúčame jeden z top koncertov tohto roku nevynechať.