UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Third World

Third World

23.08.2019 19:20 - 20:30
Main Stage
Uprising Festival 2019

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Poslednou chuťovkou tohtoročného zastúpenia roots reggae legiend bude jedna z najstarších aktívnych reggae kapiel v histórii, Third World. Viac než 45 rokov úspešne spájajú reggae s elementami R&B, funku, popu, rocku, a v neskoršej produkcii aj dancehallu a rapu. Svoj unikátny štýl, za ktorý boli neraz aj kritizovaní, nazvali reggae-fusion. O ich kvalitách hovorí až 10 nominácií na Grammy za najlepší reggae album aj ich najväčšie hity “Now That We Found Love”, “96 Degrees in the Shade” a “Try Jah Love” a v neposlednom rade vypredané koncerty a obrovská fanúšikovská základňa. To, čo ich stále drží pokope je nielen silné posolstvo udržiavajúce ich kultúrne korene, ale aj neustále posúvanie hraníc hudby sveta. K ich 21 štúdiovým albumom dodnes pribúdajú nové piesne.

Kapela Third World vznikla v roku 1973 spojením klávesáka Michaela Ibo Coopera a gitaristu Stephena Cat Coorea, ktorý dovtedy hral v kapele Inner Circle. Po úplnom sformovaní kapely si sami vydali pieseň “Railroad Track” a spolu s ostatnými nevydanými piesňami začali hrávať po celom Kingstone. Do troch rokov sa upísali vydavateľstvu Island Records, ktoré im vydalo eponymný debut a vydali sa s ním na európske turné s The Wailers. Svoj najväčší úspech zaznamenali na prelome 80-tych rokov albumom Journey To Addis.