UPRISING FESTIVAL

instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

UPRISING FESTIVAL 2018 (Official Aftermovie)

UPRISING FESTIVAL 2019 HEADLINER

Uprising/Horace Andy & Dub Asante Band

Horace Andy & Dub Asante Band

24.08.2019 23:30 - 00:30
Main Stage
Uprising Festival 2019

Networks


Add to Favorite

My Favorites

Horace Andy je prvotriedny jamajský spevák a skladateľ, známy svojim charakteristickým hlasom, ktorý je považovaný za jeden z najvýraznejších na reggae scéne. Za pol storočia úspešnej kariéry vydal nespočetné množstvo albumov, vrátane svetových hitov ako Skylarking, Money Money, Dance Hall Style, You Are My Angel, či reggae verzia Ain’t No Sunshine. Či sa jedná o reggae, dub, dancehall alebo rocksteady, Horace je vždy “doma”. Jeho unikátny štýl a skvelé prevedenie na pódiu, z neho urobili jedného z najžiadanejších a najnahrávanejších umelcov Jamajky 70-tych rokov, a jeho reputácia rastie dodnes. Od roku 1990 spolupracuje s britskou trip-hopovou formáciou Massive Attack, ktorá ho posunula do povedomia celého sveta.

Horace Andy ponúka všetko, čo fanúšik dobrého roots reggae očakáva. Len ako 21-ročný nahral svoj prvý a zároveň aj najznámejší album Skylarking (1972). Odvtedy predal vyše milión svojich nahrávok a kolaborácií so zvučnými menami nielen reggae scény. Jeho piesne sa vždy zobrazovali na prvých priečkach jamajských rebríčkov. Popri otváraní kontroverzných tém a riešení aktuálnych problémov spoločnosti dokázal svojou hudbou šíriť veľa lásky, čím si ho zamilovali mnohí jeho fanúšikovia. Vo svojich začiatkoch spolupracoval aj s legendárnym Coxsone Dodd (Studio One), ktorý ho z jeho rodného mena Horace Hinds premenoval na Horace Andy, či mnohými ďalšími americkými, jamajskými a britskými producentmi. Neskôr však pokračoval vo vlastnej produkcii s vlastnou kapelou. Začiatkom 90-tych rokov sa spojil s Massive Attack, pioniermi britského trip hopu, ktorých ovplyvnil až natoľko, že figuroval vo všetkých ich piatich albumoch a mnohých koncertoch. Jeho slovenskú premiéru si užijete v kombinácii s Dub Asante Band.